Dzień Godności – Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami
07.05.2026
Dziś ulicami Świebodzina przeszedł Marsz „Dzień Godności – Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami”. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, organizowane przez Centrum Usług Społecznych, po raz kolejny pokazało, jak ważne są solidarność, empatia i wzajemny szacunek.
Celem marszu jest zwrócenie uwagi na to, że osoby z niepełnosprawnościami mają dokładnie takie same prawa jak każdy z nas – do godnego życia, rozwoju, obecności w społeczeństwie i spełniania swoich marzeń 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział i ogromne zaangażowanie – Wasza obecność ma ogromne znaczenie 
Szczególne podziękowania kierujemy do instytucji, organizacji i partnerów, którzy współtworzyli to wydarzenie i na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami:
Dziękujemy, że wspólnie tworzymy świat bardziej otwarty, dostępny i życzliwy dla każdego 



























